Az egészséges levegőminőség
Az, hogy milyen levegőt szívunk, nagyban befolyásolja a koncentrációnkat. Mindig figyelnünk kell arra, hogy milyen a levegő minősége.
A magas szén-dioxid tartalom befolyásolja a figyelmünket és álmosságot okozhat. A normális mennyiség ebből 350-1000 ppm (egy milliomod rész) közt van. Érdemes beszerezni egy CO2 mérőt, amivel folyamatosan nyomon tudjuk követni a gáz mennyiségét.
A hőmérséklet az egy kicsit másabb, mivel az nagyban személyfüggő. Szinte mindenki házában vagy lakásában vannak radiátorok, esetleg klímák. Ha a hőmérséklet túl magas vagy túl alacsony, mindenhogy zavaró, de ki tudjuk a folyamatos állítgatást küszöbölni, ha a hőmérsékletet 18 és 22 °C közt tartjuk.
A páratartalomra kevés figyelmet fordítunk, ami nem csoda, mivel nem is olyan fontos mint például a hőmérséklet vagy a szén-dioxid tartalom, de nem baj ha egy kicsit erre is figyelünk. Az ideális páratartalom 40% és 60% közt van. Erre legtöbbször megoldást jelentenek a modern klímarendszerek, de, ha nincs ilyenünk az se baj, csak egy kicsit diszkomfort érzetünk lehet.
A szén monoxid a levegőben kifejezetten fontos, mivel ha nem figyelünk rá, akkor a vér hemoglobinjában szén-monoxid-hemoglobint képez, amellyel a z oxigénellátásunkat akadályozza, ami halálhoz vezethet. Szerencsére tudunk venni szénmonoxid érzékelőket, ami jelzi hogyha túl magas a szénmonoxid szint. Alacsony ppm-ben (200-300) nem jelent sok bajt, csak kicsit fáj a fejünk, hányingerünk lesz. Viszont ha már magasabb mint 400 ppm, akkor már életveszélyessé válhat. Nagyon magas koncertrációban, (10000<) pedig pár percen belül halált okozhat, tehát érdemes beszerezni egy szénmonoxid érzékelőt.